Kalenteri

Ajankohta
Tulevat 2019 2020 2021 2022
lokakuu 2021
30.10. 30.10.
Psyykkinen valmennus, verkkokoulutus
koulutukset
Verkossa
marraskuu 2021
2.11.
Urheilun johtaminen hyvässä seurassa -koulutus
koulutukset
Verkossa
6.11. 6.11.
INCLUSIVE CHEERLEADING -TAPAHTUMA VIERUMÄELLÄ
Active Cheer
Vierumäki
16.11.
Hyvän seuran viestintä -koulutus
koulutukset
Verkossa
18.11.
Urheiluseuran rekrytointikoulutus
koulutukset
Verkossa
20.11. 21.11.
Klassikkoleiri, cheer
leirit
Vierumäki
23.11. 24.11.
Seurajohdon koulutusohjelma 5/5
koulutukset
Vierumäki
24.11.
CKK: Vastuullisuus: Yhdenvertaisuus
muut
Zoom
joulukuu 2021
1.12.
Hyvän seuran verotus -koulutus
koulutukset
Verkossa
4.12. 5.12.
VK1 valmentajakoulutus, toinen lähijakso (toinen toteutus 2021)
koulutukset
Vierumäki
11.12.
Start länsi + junioreiden MM-karsinta
kilpailut
Kupittaan palloiluhalli, Turku
18.12.
Start pohjoinen + EM-karsinta
kilpailut
Ouluhalli, Oulu
19.12.
Start etelä
kilpailut
Energia Areena, Vantaa
19.12.
STAGE
Active Cheer
Vantaa
19.12.
Start itä
kilpailut
Vesileppis Areena, Leppävirta
tammikuu 2022
6.1. 9.1.
Maajoukkueiden leiriviikonloppu 2/7
maajoukkueet
Vierumäki
12.1. 12.1.
CKK: Vastuullisuus – Digitaalisuus ja kestävä kehitys seuratoiminnassa
muut
Verkossa
15.1.
Start etelä
kilpailut
Töölön kisahalli, Helsinki
16.1.
Start länsi
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
21.1. 23.1.
Maajoukkueiden leiriviikonloppu 3/7
maajoukkueet
Vierumäki
30.1.
Start itä
kilpailut
Hipposhalli, Jyväskylä
helmikuu 2022
11.2. 13.2.
Maajoukkueiden leiriviikonloppu 4/7
maajoukkueet
Vierumäki
12.2.
Start länsi
kilpailut
Tesoman palloiluhalli, Tampere
12.2.
Start etelä
kilpailut
Energia Areena, Vantaa
19.2. 20.2.
Valmentajakoulutus (VK) taso 1, 1. lähijakso
koulutukset
Vierumäki
19.2.
Start pohjoinen
kilpailut
Seinäjoki Areena, Seinäjoki
maaliskuu 2022
4.3. 6.3.
Maajoukkueiden leiriviikonloppu 5/7
maajoukkueet
18.3. 20.3.
Maajoukkueiden leiriviikonloppu 6/7
maajoukkueet
Vierumäki
19.3.
Spirit 1
kilpailut
Tesoman palloiluhalli, Tampere
19.3. 20.3.
Spirit 2
kilpailut
Hipposhalli, Jyväskylä
19.3. 20.3.
Valmentajakoulutus (VK) taso 2, 1. lähijakso
koulutukset
Vierumäki
26.3. 27.3.
Spirit 3
kilpailut
Kuopio-halli, Kuopio
huhtikuu 2022
2.4. 3.4.
Spirit 4-5
kilpailut
Tampere
2.4.
STAGE
Active Cheer
Energia Areena, Vantaa
8.4. 10.4.
Maajoukkueiden leiriviikonloppu 7/7
maajoukkueet
Vierumäki
9.4.
Super 1
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
9.4. 10.4.
Super 2
kilpailut
Loimua Areena, Hämeenlinna
23.4. 24.4.
Super 3
kilpailut
Santasport, Rovaniemi
toukokuu 2022
7.5. 8.5.
Valmentajakoulutus (VK) taso 1, 2. lähijakso
koulutukset
Vierumäki
14.5.
Super 4-5
kilpailut
Trio Areena, Vantaa
16.5. 2.6.
Valmentajakoulutus (VK) taso 2, 2. lähijakso
koulutukset
Verkossa
28.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Lumon Areena, Kouvola
keskuu 2022
18.6. 19.6.
SM-kilpailut
kilpailut
Metro Areena, Espoo
elokuu 2022
12.8. 12.8.
SCL valmentajien Kick off-koulutus
koulutukset
Verkossa
13.8. 14.8.
Valmentajakoulutus (VK) taso 2, 3. lähijakso
koulutukset
Vierumäki
syyskuu 2022
24.9. 25.9.
Valmentajakoulutus (VK) taso 1,1. lähijakso (toinen toteutus)
koulutukset
Vierumäki
marraskuu 2022
26.11. 27.11.
Valmentajakoulutus (VK) taso 1,2. lähijakso (toinen toteutus)
koulutukset
Vierumäki