Kalenteri

Ajankohta
Tulevat 2019
helmikuu 2019
23.2. 24.2.
Valmentajakoulutus taso 2, lähijakso 1/3
koulutukset
maaliskuu 2019
8.3. 10.3.
CMJ leiri 5
maajoukkueet
8.3. 10.3.
TMJ leiri 5
maajoukkueet
9.3. 10.3.
Valmentajakoulutus taso 1, lähijakso 1/2
koulutukset
16.3.
Ohjauksen perusteet cheer & tanssi
koulutukset
Oulu
16.3.
AC cheerleadingiä lapsille -koulutus
koulutukset
Turku
16.3.
Stunttitekniikka 1-2
koulutukset
Pori
17.3.
Tanssitekniikka 1
koulutukset
Oulu
17.3.
Stunttitekniikka 1-2
koulutukset
Oulu
17.3.
Pom-tekniikka ja synkronisaatio
koulutukset
Turku
23.3.
Stunttitekniikka 3-4
koulutukset
Helsinki
24.3.
Akrobatiatekniikka 3-4
koulutukset
Helsinki
29.3. 31.3.
CMJ leiri 6
maajoukkueet
29.3. 31.3.
TMJ leiri 6
maajoukkueet
30.3. 30.3.
Kevätkokous
kokoukset
Jyväskylä
30.3.
Vuorovaikutustaidot -koulutus
koulutukset
Tampere
31.3.
Cheer-ohjelman kokoaminen -koulutus
koulutukset
Tampere
huhtikuu 2019
12.4. 14.4.
CMJ leiri 7
maajoukkueet
12.4. 14.4.
TMJ leiri 7
maajoukkueet
12.4. 14.4.
Valmentajakoulutus taso 2, lähijakso 2/3
koulutukset
18.4. 18.4.
MM-lehdistötilaisuus
maajoukkueet
Helsinki
24.4. 26.4.
MM-kilpailut
kilpailut
Orlando, USA
27.4.
Fysiikkaharjoittelun vaiheet -koulutus
koulutukset
Helsinki
28.4.
AC cheerleadingiä lapsille -koulutus
koulutukset
Helsinki
toukokuu 2019
5.5. 5.5.
Lounaisen alueen aluekilpailut
kilpailut
Turku
11.5. 11.5.
Eteläisen alueen aluekilpailut
kilpailut
Helsinki
18.5. 19.5.
May Madness
kilpailut
Vantaa
24.5. 26.5.
Valmentajakoulutus taso 1, lähijakso 2/2
koulutukset
25.5. 25.5.
Pirkanmaa-Hämeen aluekilpailut
kilpailut
Tampere
25.5. 25.5.
Pohjoisen alueen aluekilpailut
kilpailut
Oulu
26.5. 26.5.
Itäisen alueen aluekilpailut
kilpailut
Jyväskylä
keskuu 2019
8.6. 9.6.
Summer Cheer Cup
kilpailut
Kauhava
26.6. 26.6.
EM-lehdistötilaisuus
maajoukkueet
Helsinki
29.6. 30.6.
EM-kilpailut
kilpailut
Pietari, Venäjä
heinkuu 2019
22.7. 25.7.
Cheer Summer Camp -kesäleiri
leirit
elokuu 2019
17.8. 18.8.
Coed Camp
leirit
Vierumäki
24.8. 25.8.
Tanssimaajoukkuerinkileiri II (kutsuleiri)
leirit
Vierumäki
31.8. 1.9.
Cheermaajoukkuerinkileiri II (kutsuleiri)
leirit
Vierumäki
syyskuu 2019
20.9. 22.9.
SM-karsintakilpailuleiri
leirit
27.9. 29.9.
Super Cheer -leiri
leirit
Vierumäki
lokakuu 2019
4.10. 6.10.
Super Cheer -leiri
leirit
Vierumäki
12.10. 13.10.
Syyskilpailut
kilpailut
Turku
19.10. 20.10.
Syyskokousviikonloppu
kokoukset
Tampere
marraskuu 2019
2.11. 2.11.
Pohjoisen alueen aluekilpailut
kilpailut
Vaasa
3.11. 3.11.
Lounaisen alueen aluekilpailut
kilpailut
Pori
9.11. 10.11.
SM-karsintakilpailu
kilpailut
Kuopio
16.11. 17.11.
Super Cheer
kilpailut
Vantaa
16.11. 16.11.
Sääntöforum
kokoukset
Vantaa
23.11. 23.11.
Stage- tapahtuma
Active Cheer
Helsinki
30.11. 1.12.
Winter Wildness
kilpailut
Leppävirta
joulukuu 2019
14.12. 14.12.
SM-finaali
kilpailut
Helsinki