Kalenteri

Ajankohta
Tulevat 2019 2020
tammikuu 2020
3.1. 5.1.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 2
maajoukkueet
Vierumäki
3.1. 5.1.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 2
maajoukkueet
Vierumäki
11.1. 12.1.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
18.1. 18.1.
Ohjauksen perusteet cheer & tanssi 6h
koulutukset
Lahti
18.1. 18.1.
Ohjauksen perusteet cheer & tanssi 6h
koulutukset
Pori
24.1. 26.1.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 3
maajoukkueet
Vierumäki
24.1. 26.1.
Cheertanssimaajoukkue leiri 3
maajoukkueet
Vierumäki
25.1. 25.1.
Fysiikkaharjoittelun vaiheet 6h
koulutukset
Kuopio
26.1. 26.1.
Ohjauksen perusteet cheer & tanssi 6h
koulutukset
Turku
helmikuu 2020
1.2. 2.2.
Kilpailujärjestelmän muutos -workshop
muut
Helsinki
1.2. 1.2.
Akrobatiatekniikka level 1-2
koulutukset
Vihti
2.2. 2.2.
Akrobatiatekniikka level 1-2
koulutukset
Seinäjoki
3.2. 3.2.
Huippuseurojen verkosto
muut
Helsinki
7.2. 9.2.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 4
maajoukkueet
Vierumäki
7.2. 9.2.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 4
maajoukkueet
Vierumäki
8.2. 9.2.
Valmennusjohdon koulutus 1/3
koulutukset
Vierumäki
9.2. 9.2.
Akrobatiatekniikka level 1-2
koulutukset
Helsinki
15.2. 15.2.
Ohjelman kokoaminen cheer 6h
koulutukset
Helsinki
16.2. 16.2.
Fysiikkaharjoittelun vaiheet 6h
koulutukset
Turku
22.2. 23.2.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
22.2. 23.2.
Cheermaajoukkuerinkileiri 1
leirit
Vierumäki
28.2. 1.3.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 5
maajoukkueet
Vierumäki
maaliskuu 2020
1.3. 1.3.
Akrobatiatekniikka level 3-4
koulutukset
Helsinki
6.3. 8.3.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 5
maajoukkueet
Vierumäki
7.3. 8.3.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
7.3. 8.3.
Valmennusjohdon koulutus 2/3
koulutukset
Helsinki
14.3. 15.3.
Koulutusviikonloppu (PERUTTU)
koulutukset
14.3. 15.3.
Tanssimaajoukkuerinkileiri 1/2 (PERUTTU)
leirit
Vierumäki
20.3. 22.3.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 6
maajoukkueet
Vierumäki
20.3. 22.3.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 6
maajoukkueet
Vierumäki
21.3. 22.3.
Koulutusviikonloppu (PERUTTU)
koulutukset
21.3. 21.3.
Verkostopäivä (PERUTTU)
muut
Vierumäki
22.3. 22.3.
Huippuseurojen verkosto (PERUTTU)
muut
Vierumäki
28.3. 29.3.
Koulutusviikonloppu (PERUTTU)
koulutukset
29.3. 29.3.
Akrobatiatekniikka level 5 (PERUTTU)
koulutukset
Jyväskylä
huhtikuu 2020
4.4. 5.4.
Koulutusviikonloppu (PERUTTU)
koulutukset
4.4. 5.4.
Valmennusjohdon koulutus 3/3 (PERUTTU)
koulutukset
Helsinki
10.4. 12.4.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 7 (PERUTTU)
maajoukkueet
Vierumäki
10.4. 12.4.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 7 (PERUTTU)
maajoukkueet
Vierumäki
15.4. 15.4.
Huippuseurojen verkosto (PERUTTU)
muut
Tampere
18.4. 19.4.
Kevätkokous ja verkostopäivät (SIIRRETTY)
kokoukset
Joensuu
22.4. 22.4.
MM-lehdistötilaisuus (PERUTTU)
muut
Helsinki
26.4. 26.4.
Stage-tapahtuma (SIIRRETTY)
Active Cheer
Kurikka
27.4. 29.4.
MM- kilpailut (PERUTTU)
kilpailut
Orlando
toukokuu 2020
3.5.
Pirkanmaa-Häme aluekilpailut
kilpailut
Tampere
9.5.
Eteläinen aluekilpailut
kilpailut
Vantaa
9.5.
Lounainen aluekilpailut
kilpailut
Pori
15.5. 17.5.
Arvostelevan tuomaroinnin koulutus (PERUTTU)
koulutukset
Helsinki
16.5. 17.5.
May Madness
kilpailut
Vantaa
23.5.
Pohjoinen aluekilpailut
kilpailut
Oulu
24.5.
Itäinen aluekilpailut
kilpailut
Jyväskylä
keskuu 2020
5.6. 7.6.
Summer Cheer Cup
kilpailut
Tampere
29.6. 29.6.
EM-lehdistötilaisuus (PERUTTU)
muut
Helsinki
heinkuu 2020
3.7. 5.7.
EM-kilpailut (PERUTTU)
kilpailut
Verona, Italia
elokuu 2020
14.8. 15.8.
Coed Camp
leirit
Vierumäki
15.8. 16.8.
Huippu-urheilun tähtiseurakoulutus 1/3
koulutukset
15.8. 16.8.
Tanssimaajoukkuerinkileiri 2/2
leirit
Vierumäki
15.8. 16.8.
Cheermaajoukkuerinkileiri 2
leirit
Vierumäki
22.8. 23.8.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
29.8. 30.8.
Verkostopäivät
Active Cheer
Tampere
syyskuu 2020
5.9. 6.10.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
12.9. 13.9.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
19.9. 20.9.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
24.9. 26.9.
Opiskelijoiden MM- kilpailut
kilpailut
26.9. 27.9.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
lokakuu 2020
3.10. 4.10.
Tähtiseurapäivät
koulutukset
Helsinki
10.10. 11.10.
Syyskilpailut
kilpailut
Jyväskylä
24.10. 25.10.
Syyskokous ja verkostopäivä
kokoukset
Vierumäki
31.10.
Itäinen aluekilpailut
kilpailut
Lappeenranta
31.10.
Pirkanmaa-Häme aluekilpailut
kilpailut
Tampere
marraskuu 2020
7.11.
SM-karsintakilpailut
kilpailut
Turku
7.11. 7.11.
Stage-tapahtuma
Active Cheer
Kotka
14.11. 15.11.
Super Cheer
kilpailut
Vantaa
21.11. 22.11.
Eteläinen aluekilpailut
kilpailut
Vantaa
21.11.
Pohjoinen aluekilpailut
kilpailut
Seinäjoki
28.11. 29.11.
Winter Wildness
kilpailut
Vaasa
joulukuu 2020
13.12.
SM-kilpailut
kilpailut
Helsinki