Kalenteri

Ajankohta
Tulevat 2019 2020 2021
tammikuu 2021
9.1. 9.1.
Ohjauksen perusteet
koulutukset
Verkossa
13.1.
Cheerkeskiviikkoklubi
muut
Verkossa
16.1. 17.1.
Valmennusjohdon koulutusohjelma 3/3
koulutukset
Verkossa
16.1.
Stunttitekniikka L1-2
koulutukset
Verkossa
23.1.
Akrotekniikka L1-2
koulutukset
Verkossa
30.1.
Sääntökoulutus Level 3-4
koulutukset
Verkossa
helmikuu 2021
2.2. 4.2.
Seurajohdon koulutusohjelma 1/5
koulutukset
Vierumäki
5.2. 6.2.
Huippu-urheilun tähtiseurakoulutus 1/3
koulutukset
Vierumäki
6.2.
Sääntökoulutus Level1-2
koulutukset
Verkossa
13.2.
Start länsi - SIIRRETÄÄN - uusi pvm ilmoitetaan mahd. pian
kilpailut
Pori
13.2.
Sääntöforum
koulutukset
Verkossa
13.2.
Sääntökoulutus Level 5-6
koulutukset
Verkossa
23.2.
Urheiluoppilaitoshaku yhteishaun kautta alkaa
muut
27.2. 28.2.
VK 1, 1/2 lähijakso
koulutukset
Vierumäki
maaliskuu 2021
7.3.
Start länsi
kilpailut
Tampere
13.3.
Start itä
kilpailut
Jyväskylä
13.3.
Start etelä
kilpailut
Helsinki
17.3.
Cheerkeskiviikkoklubi
muut
Zoom
20.3.
Spirit 1
kilpailut
Tampere
20.3. 21.3.
Spirit 2
kilpailut
Vaasa
20.3. 21.3.
Huippu-urheilun tähtiseurakoulutus 2/3
koulutukset
Vierumäki
23.3. 25.3.
Seurajohdon koulutusohjelma 2/5
koulutukset
Vierumäki
27.3. 28.3.
Spirit 3
kilpailut
Jyväskylä
27.3.
Spirit 4-5
kilpailut
Tampere
huhtikuu 2021
10.4.
Start itä
kilpailut
Lappeenranta
10.4.
Start pohjoinen
kilpailut
Oulu
10.4. 11.4.
VK2, 1/3 lähijakso
koulutukset
Vierumäki
10.4.
Verkostopäivät
muut
Vierumäki
11.4. 11.4.
SCL Kevätkokous
kokoukset
Vierumäki
17.4.
Super 1
kilpailut
Heinola
17.4. 18.4.
Super 2
kilpailut
Tampere
20.4. 3.10.
Suomen Valmentajat: Urheilijasta Valmentajaksi-koulutus
kokoukset
24.4. 25.4.
Super 3
kilpailut
Rovaniemi
toukokuu 2021
7.5.
SCL Valmentajaverkosto MM-recap
koulutukset
8.5. 8.5.
Stage-tapahtuma
Active Cheer
Kurikka
8.5. 9.5.
VK 1, 2/2 lähijakso
koulutukset
Vierumäki
12.5.
Cheerkeskiviikkoklubi
muut
Zoom
15.5. 16.5.
Super 4-5
kilpailut
Vantaa
18.5. 20.5.
Seurajohdon koulutusohjelma 3/5
koulutukset
Vierumäki
23.5. 24.5.
Huippu-urheilun tähtiseurakoulutus 3/3
koulutukset
Vierumäki
29.5. 30.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Turku
keskuu 2021
12.6. 13.6.
SM-kilpailut
kilpailut
Espoo
13.6.
Verkostopäivä
muut
Espoo
elokuu 2021
13.8.
SCL valmentajaverkoston kick off-koulutus- ja linjaustilaisuus
koulutukset
14.8. 15.8.
Coed Camp (Alustava)
leirit
Vierumäki
14.8. 15.8.
Klassikkoleiri (Alustava)
leirit
Vierumäki
14.8.
Verkostopäivä
muut
Vierumäki
15.8.
Aikuisliikunnan ideapäivä
muut
Vierumäki
21.8. 22.8.
VK2, 3/3 lähijakso
koulutukset
Vierumäki
24.8. 26.8.
Seurajohdon koulutusohjelma 4/5
koulutukset
Vierumäki
28.8. 29.8.
Tähtiseurakoulutus 1/3
koulutukset
Vierumäki
syyskuu 2021
4.9. 5.9.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
11.9.
FINSTUNT-kiertuepäivä - Pohjoinen
leirit
Pohjoinen
11.9. 12.9.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
15.9.
Cheerkeskiviikkoklubi
muut
Zoom
18.9. 19.9.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
25.9. 26.9.
Tähtiseurakoulutus 2/3
koulutukset
Vierumäki
25.9.
FINSTUNT-kiertuepäivä - Itä
leirit
Itä
25.9. 26.9.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
28.9. 30.9.
Seurajohdon koulutusohjelma 5/5
koulutukset
Vierumäki
lokakuu 2021
2.10. 3.10.
Olympiakomitean tähtiseurapäivät
muut
Helsinki
2.10. 3.10.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
2.10. 3.10.
VK1 valmentajakoulutus, ensimmäinen lähijakso (toinen toteutus 2021)
koulutukset
vierumäki
9.10.
FINSTUNT-kiertuepäivä - Etelä
leirit
Etelä
9.10. 10.10.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
16.10.
Verkostopäivä
muut
Tampere
17.10. 17.10.
SCL syyskokous
kokoukset
Tampere
23.10.
FINSTUNT-kiertuepäivä-Länsi
leirit
Länsi
23.10. 24.10.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
30.10. 31.10.
SCL koulutusviikonloppu, moduulit
koulutukset
marraskuu 2021
6.11. 7.11.
Tähtiseurakoulutus 3/3
koulutukset
Vierumäki
17.11.
Cheerkeskiviikkoklubi
muut
Zoom
joulukuu 2021
4.12. 5.12.
VK1 valmentajakoulutus, toinen lähijakso (toinen toteutus 2021)
koulutukset
Vierumäki
11.12.
Start länsi
kilpailut
Salo/Turku
18.12. 19.12.
Start itä
kilpailut
Leppävirta
18.12.
Start pohjoinen
kilpailut
Oulu