Kalenteri

tammikuu 2023
5.1. 8.1.
Maajoukkueleiri 1/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
14.1.
Sääntökoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
14.1.
Sääntökoulutus L3-4
koulutukset
Verkossa
14.1.
Ohjauksen perusteet, verkkokurssi
koulutukset
Verkossa
14.1.
Stunttitekniikkakoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
15.1.
Akrobatiatekniikkakoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
20.1. 21.1.
Kouluttaja- ja valmennusosaamisen kehittämisen seminaari
koulutukset
Vierumäki
21.1. 22.1.
Valmennusjohdon koulutusohjelma 2/3
koulutukset
Helsinki
22.1. 26.1.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
27.1. 29.1.
Maajoukkueleiri 2/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
28.1.
Start itä - East Coast Cup
kilpailut
Lappeenrannan urheilutalo, Lappeenranta
29.1.
Akrobatiatekniikkakoulutus L3-4
koulutukset
Verkossa
helmikuu 2023
4.2. 4.2.
Stunttitekniikka L3-4
koulutukset
Verkossa
10.2. 12.2.
Maajoukkueleiri 3/6 (SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
11.2. 12.2.
Start etelä - Cheermyrsky
kilpailut
Energia Areena, Vantaa
11.2.
Start länsi
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
17.2. 19.2.
Maajoukkueleiri 3/6 (NMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
18.2.
Start itä
kilpailut
Saimaa Stadiumi, Mikkeli
18.2. 19.2.
Maajoukkuerinkileiri: Kohti maajoukkuetta päiväleiri Helsinki
leirit
Helsinki
18.2. 21.5.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
24.2. 26.2.
Maajoukkueleiri 4/6 (SMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
25.2. 25.2.
Päiväleiri TMJ 2023
maajoukkueet
Helsinki
25.2.
Vuorovaikutustaidot valmentajakoulutus
koulutukset
Verkossa (MAKSUTON)
maaliskuu 2023
3.3. 5.3.
Maajoukkueleiri 4/6 (NMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
4.3. 5.3.
Maajoukkuerinkileiri: Kohti maajoukkuetta päiväleiri Tampere
leirit
Tampere
4.3.
STAGE Kuopio
Active Cheer
Ylä-Pyörön koulu, Kuopio
4.3.
Star Cup
kilpailut
Ylä-Pyörön koulu, Kuopio
6.3. 8.3.
Pro-leiritys 3
leirit
Vierumäki
11.3. 12.3.
Päiväleiri NMJ 2023
maajoukkueet
Helsinki
11.3. 11.3.
Päiväleiri SMJ 2023
maajoukkueet
Helsinki
11.3.
Vuorovaikutustaidot valmentajakoulutus
koulutukset
Verkossa (MAKSUTON)
18.3. 19.3.
Valmennusjohdon koulutusohjelma 3/3
koulutukset
Helsinki
25.3.
Spirit 1 - PoriSpirit
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
25.3. 26.3.
Maajoukkueleiri 5/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
26.3. 30.3.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
26.3. 27.3.
Huippu-urheilun seuraverkosto 1/4
kokoukset
Vierumäki
huhtikuu 2023
1.4.
Spirit 3 - Cosmic Cheer Cup
kilpailut
Hipposhalli, Jyväskylä
1.4.
SCL Kevätkokous
kokoukset
Helsinki Taitotalo tai etäosallistuminen
2.4.
Spirit 2 - Northern Cheer Competition
kilpailut
Ouluhalli, Oulu
7.4. 9.4.
Maajoukkueleiri 6/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
12.4.
MM-lehdistötilaisuus
maajoukkueet
Helsinki
13.4.
Send off-tilaisuus
maajoukkueet
Helsinki
16.4.
Spirit 4-5
kilpailut
Lietohalli, Lieto
19.4. 21.4.
MM-kilpailut
kilpailut
Orlando, USA
22.4.
Super 1
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
23.4.
Super 2
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
toukokuu 2023
6.5.
Super 3
kilpailut
Urhea, Helsinki
7.5.
Super 4-5
kilpailut
Urhea, Helsinki
10.5.
Unelmien liikuntapäivä
Active Cheer
20.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Vaasan Sähkö Areena
20.5.
STAGE, Vaasa
Active Cheer
Vaasan Sähkö Areena
28.5.
STAGE, Helsinki
Active Cheer
Urhea, Helsinki
keskuu 2023
10.6. 11.6.
SM-kilpailut
kilpailut
Urhea, Helsinki
12.6.
Huippu-urheilun seuraverkosto 2/4
Active Cheer
Helsinki
30.6. 2.7.
EM-kilpailut
kilpailut
Verona, Italia
heinkuu 2023
1.7.
SCL goes Pride
muut
Helsinki
elokuu 2023
28.8. 3.9.
Innostu Cheeristä! -viikko
muut
29.8.
Huippu-urheilun seuraverkosto 3/4
kokoukset
Verkossa
syyskuu 2023
2.9. 3.9.
Valmentajakoulutus taso 2, VK2
koulutukset
Vierumäki
9.9. 10.9.
Coed Camp 2023
leirit
Vierumäki
9.9. 10.9.
Lasten ja nuorten valmentajien verkostopäivät
muut
Tampere
9.9. 10.9.
Valmis maajoukkueeseen rinkileiri
leirit
Vierumäki
9.9. 10.9.
Coed Camp
leirit
Vierumäki
20.9.
SCL Jojoilta
muut
Verkossa
22.9. 24.9.
Pro International Camp
leirit
Vierumäki
23.9. 24.9.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
24.9. 28.9.
Yläkoululeiritys ja toisen asteen leiritys
leirit
Vierumäki
30.9. 1.10.
Klassikkoleiri 2023
leirit
Vierumäki
lokakuu 2023
13.10. 15.10.
SCL Syyskokousviikonloppu 13-15.10.2023
kokoukset
13.10.
Huippu-urheilun seuraverkosto 4/4
kokoukset
15.10.
Syyskokous (alustava)
kokoukset
marraskuu 2023
10.11. 12.11.
Maajoukkueleiri 1/8
maajoukkueet
25.11. 26.11.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
25.11. 26.11.
Kohti maajoukkuetta rinkileiri
leirit
Helsinki/ Tampere
26.11. 30.11.
Yläkoululeiritys ja toisen asteen leiritys
leirit
Vierumäki
joulukuu 2023
1.12. 3.12.
Maajoukkueleiri 2/8
maajoukkueet
9.12.
Start Etelä
kilpailut
Vantaa/Hyvinkää
10.12.
Start Länsi
kilpailut
Tampere
16.12.
Start Itä
kilpailut
Jyväskylä
16.12. 17.12.
Start Pohjoinen
kilpailut
Vaasa