Kalenteri

tammikuu 2023
5.1. 8.1.
Maajoukkueleiri 1/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
14.1.
Sääntökoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
14.1.
Sääntökoulutus L3-4
koulutukset
Verkossa
14.1.
Ohjauksen perusteet, verkkokurssi
koulutukset
Verkossa
14.1.
Stunttitekniikkakoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
15.1.
Akrobatiatekniikkakoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
21.1. 22.1.
Valmennusjohdon koulutusohjelma 2/3
koulutukset
Helsinki
22.1. 26.1.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
27.1. 29.1.
Maajoukkueleiri 2/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
28.1.
Start itä
kilpailut
Lappeenrannan urheilutalo, Lappeenranta
29.1.
Akrobatiatekniikkakoulutus L3-4
koulutukset
Verkossa
helmikuu 2023
4.2. 4.2.
Stunttitekniikka L3-4
koulutukset
Verkossa
10.2. 12.2.
Maajoukkueleiri 3/6 (SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
11.2.
Start etelä
kilpailut
Energia Areena, Vantaa
11.2.
Start länsi
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
17.2. 19.2.
Maajoukkueleiri 3/6 (NMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
18.2.
Start itä
kilpailut
Saimaa Stadiumi, Mikkeli
18.2. 19.2.
Maajoukkuerinkileiri: Kohti maajoukkuetta päiväleiri Helsinki
leirit
Helsinki
18.2. 21.5.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
24.2. 26.2.
Maajoukkueleiri 4/6 (SMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
25.2. 25.2.
Päiväleiri TMJ 2023
maajoukkueet
Helsinki
25.2.
Vuorovaikutustaidot valmentajakoulutus
koulutukset
Verkossa (MAKSUTON)
maaliskuu 2023
3.3. 5.3.
Maajoukkueleiri 4/6 (NMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
4.3. 5.3.
Maajoukkuerinkileiri: Kohti maajoukkuetta päiväleiri Tampere
leirit
Tampere
4.3.
STAGE Kuopio
Active Cheer
Pyörön koulu, Kuopio
6.3. 8.3.
Pro-leiritys 3
leirit
Vierumäki
11.3. 12.3.
Päiväleiri NMJ 2023
maajoukkueet
Helsinki
11.3. 11.3.
Päiväleiri SMJ 2023
maajoukkueet
Helsinki
11.3.
Vuorovaikutustaidot valmentajakoulutus
koulutukset
Verkossa (MAKSUTON)
18.3. 19.3.
Valmennusjohdon koulutusohjelma 3/3
koulutukset
Helsinki
25.3.
Spirit 1
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
25.3. 26.3.
Maajoukkueleiri 5/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
26.3. 30.3.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
huhtikuu 2023
1.4.
Spirit 3
kilpailut
Hipposhalli, Jyväskylä
2.4.
Spirit 2
kilpailut
Ouluhalli, Oulu
7.4. 9.4.
Maajoukkueleiri 6/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
16.4.
Spirit 4-5
kilpailut
Lietohalli, Turku
19.4. 21.4.
MM-kilpailut
kilpailut
Orlando, USA
22.4.
Super 1
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
23.4.
Super 2
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
toukokuu 2023
6.5.
Super 3
kilpailut
Urhea, Helsinki
7.5.
Super 4-5
kilpailut
Urhea, Helsinki
20.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Vaasan Sähkö Areena, Vaasa
21.5.
STAGE, Helsinki
Active Cheer
Urhea, Helsinki
keskuu 2023
10.6. 11.6.
SM-kilpailut
kilpailut
Urhea, Helsinki
joulukuu 2023
9.12.
Start Etelä
kilpailut
Vantaa/Hyvinkää
10.12.
Start Länsi
kilpailut
Tampere
16.12.
Start Itä
kilpailut
Jyväskylä
16.12. 17.12.
Start Pohjoinen
kilpailut
Vaasa