Kalenteri

helmikuu 2023
18.2. 21.5.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
maaliskuu 2023
25.3.
Spirit 1 - PoriSpirit
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
25.3. 26.3.
Maajoukkueleiri 5/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
26.3. 30.3.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
26.3. 27.3.
Huippu-urheilun seuraverkosto 1/4
kokoukset
Vierumäki
huhtikuu 2023
1.4.
Spirit 3 - Cosmic Cheer Cup
kilpailut
Hipposhalli, Jyväskylä
1.4.
SCL Kevätkokous
kokoukset
Helsinki Taitotalo tai etäosallistuminen
2.4.
Spirit 2 - Northern Cheer Competition
kilpailut
Ouluhalli, Oulu
7.4. 9.4.
Maajoukkueleiri 6/6 (NMJ, SMJ & TMJ)
maajoukkueet
Vierumäki
12.4.
MM-lehdistötilaisuus
maajoukkueet
Helsinki
13.4.
Send off-tilaisuus
maajoukkueet
Helsinki
16.4.
Spirit 4-5
kilpailut
Lietohalli, Lieto
19.4. 21.4.
MM-kilpailut
kilpailut
Orlando, USA
22.4.
Super 1
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
23.4.
Super 2
kilpailut
Vierumäki Areena, Heinola
toukokuu 2023
6.5.
Super 3
kilpailut
Urhea, Helsinki
7.5.
Super 4-5
kilpailut
Urhea, Helsinki
10.5.
Unelmien liikuntapäivä
Active Cheer
20.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Vaasan Sähkö Areena
20.5.
STAGE, Vaasa
Active Cheer
Vaasan Sähkö Areena
28.5.
STAGE, Helsinki
Active Cheer
Urhea, Helsinki
keskuu 2023
10.6. 11.6.
SM-kilpailut
kilpailut
Urhea, Helsinki
12.6.
Huippu-urheilun seuraverkosto 2/4
Active Cheer
Helsinki
30.6. 2.7.
EM-kilpailut
kilpailut
Verona, Italia
heinkuu 2023
1.7.
SCL goes Pride
muut
Helsinki
elokuu 2023
28.8. 3.9.
Innostu Cheeristä! -viikko
muut
29.8.
Huippu-urheilun seuraverkosto 3/4
kokoukset
Verkossa
syyskuu 2023
2.9. 3.9.
Valmentajakoulutus taso 2, VK2
koulutukset
Vierumäki
9.9. 10.9.
Coed Camp 2023
leirit
Vierumäki
20.9.
SCL Jojoilta
muut
Verkossa
23.9. 24.9.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
30.9. 1.10.
Klassikkoleiri 2023
leirit
Vierumäki
lokakuu 2023
13.10. 15.10.
SCL Syyskokousviikonloppu 13-15.10.2023
kokoukset
13.10.
Huippu-urheilun seuraverkosto 4/4
kokoukset
15.10.
Syyskokous (alustava)
kokoukset
marraskuu 2023
10.11. 12.11.
Maajoukkueleiri 1/8
maajoukkueet
25.11. 26.11.
Valmentajakoulutus taso 1, VK1
koulutukset
Vierumäki
joulukuu 2023
1.12. 3.12.
Maajoukkueleiri 2/8
maajoukkueet
9.12.
Start Etelä
kilpailut
Vantaa/Hyvinkää
10.12.
Start Länsi
kilpailut
Tampere
16.12.
Start Itä
kilpailut
Jyväskylä
16.12. 17.12.
Start Pohjoinen
kilpailut
Vaasa
tammikuu 2024
5.1. 7.1.
Maajoukkueleiri 3/8
maajoukkueet
26.1. 28.1.
Maajoukkueleiri 4/8
maajoukkueet
27.1. 28.1.
Start Länsi
kilpailut
Tampere
27.1. 28.1.
Valmentajakoulutus taso 2, VK2
koulutukset
helmikuu 2024
10.2. 11.2.
Start Etelä
kilpailut
Helsinki/Vantaa
10.2. 11.2.
Start Itä
kilpailut
Leppävirta
16.2. 18.2.
Maajoukkueleiri 5/8
maajoukkueet
17.2.
Start Pohjoinen
kilpailut
Kuortane
maaliskuu 2024
1.3. 3.3.
Maajoukkueleiri 6/8
maajoukkueet
22.3. 24.3.
Maajoukkueleiri 7/8
maajoukkueet
23.3.
Spirit 1
kilpailut
Tampere
24.3.
Spirit 2
kilpailut
Oulu
huhtikuu 2024
6.4.
Spirit 3
kilpailut
Helsinki
7.4.
Spirit 4-5
kokoukset
Vantaa/Hyvinkää
7.4.
Spirit 4-5
kilpailut
Vantaa / Hyvinkää
12.4. 14.4.
Maajoukkueleiri 8/8
maajoukkueet
13.4.
Super 1
kilpailut
14.4.
Super 2
kilpailut
toukokuu 2024
4.5.
Super 3
kilpailut
5.5.
Super 4-5
kilpailut
25.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Jyväskylä
keskuu 2024
15.6. 16.6.
SM-kilpailut
kilpailut