Kalenteri

toukokuu 2022
10.5. 29.12.
Unelmien liikuntapäivä
muut
16.5. 2.6.
Valmentajakoulutus (VK) taso 2, 2. lähijakso
koulutukset
Verkossa
28.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Lumon Areena, Kouvola
keskuu 2022
7.6.
CKK - SCL:n valmennuslinjaus ja valmentajapolku
muut
Verkossa
18.6. 19.6.
SM-kilpailut
kilpailut
Metro Areena, Espoo
heinkuu 2022
1.7. 3.7.
ICU Europeans (EM-kilpailut)
kilpailut
Ateena, Kreikka
20.7.
Olympiapäivä
muut
Helsinki
elokuu 2022
12.8. 12.8.
SCL valmentajien Kick off-koulutus
koulutukset
Verkossa
13.8. 14.8.
Valmentajakoulutus (VK) taso 2, 3. lähijakso
koulutukset
Vierumäki
13.8. 13.8.
Ohjauksen perusteet
koulutukset
Verkossa
19.8. 21.8.
Maajoukkuerinkileiri I (alustava)
leirit
Vierumäki
27.8. 28.8.
Coed Camp paristunttekniikkaleiri
leirit
Vierumäki
27.8. 27.8.
Akrobatiatekniikkakoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
27.8. 27.8.
Stunttitekniikkakoulutus L1-2
koulutukset
Verkossa
27.8. 27.8.
Paristunttekniikkakoulutus valmentajille
koulutukset
Vierumäki
29.8. 4.9.
Valtakunnallinen Innostu Cheeristä! -viikko
muut
syyskuu 2022
3.9.
SCL toimielinten syyskauden kick off
muut
Helsinki
10.9. 31.12.
Arvostelevan tuomaroinnin peruskurssi
koulutukset
Päivitetään pian
19.9. 25.9.
Aikuisharrastajien teemaviikko
muut
23.9. 25.9.
Klassikkoleiri
leirit
Vierumäki
24.9. 25.9.
Valmentajakoulutus (VK) taso 1,1. lähijakso (toinen toteutus)
koulutukset
Vierumäki
25.9. 29.9.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
lokakuu 2022
16.10.
SCL syyskokous
kokoukset
Paikka tarkentuu myöhemmin.
marraskuu 2022
20.11. 24.11.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
25.11. 27.11.
Maajoukkuerinkileiri II (alustava)
leirit
Vierumäki
26.11. 27.11.
Valmentajakoulutus (VK) taso 1,2. lähijakso (toinen toteutus)
koulutukset
Vierumäki
joulukuu 2022
10.12.
Start länsi
kilpailut
Tesoman palloiluhalli, Tampere
10.12.
Start etelä
kilpailut
Energia Areena, Vantaa
17.12. 18.12.
Start pohjoinen
kilpailut
Oulu
tammikuu 2023
22.1. 26.1.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
28.1.
Start itä
kilpailut
Lappeenrannan urheilutalo, Lappeenranta
helmikuu 2023
11.2. 12.2.
Start etelä
kilpailut
Vantaa
11.2.
Start länsi
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
maaliskuu 2023
25.3.
Spirit 1
kilpailut
Porin urheilutalo, Pori
26.3. 30.3.
Yläkoululeiri Vierumäki
leirit
Vierumäki
huhtikuu 2023
1.4. 2.4.
Spirit 2
kilpailut
Oulu
1.4.
Spirit 3
kilpailut
Hipposhalli, Jyväskylä
15.4. 16.4.
Spirit 4-5
kilpailut
Turku
toukokuu 2023
20.5.
Spirit 5-6 ECL
kilpailut
Vaasan Sähkö Areena, Vaasa