Kalenteri

Ajankohta
Tulevat 2019 2020
helmikuu 2020
1.2. 2.2.
Kilpailujärjestelmän muutos -workshop
muut
Helsinki
1.2. 1.2.
Akrobatiatekniikka level 1-2
koulutukset
Vihti
2.2. 2.2.
Akrobatiatekniikka level 1-2
koulutukset
Seinäjoki
3.2. 3.2.
Huippuseurojen verkosto
muut
Helsinki
7.2. 9.2.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 4
maajoukkueet
Vierumäki
7.2. 9.2.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 4
maajoukkueet
Vierumäki
8.2. 9.2.
Valmennusjohdon koulutus 1/3
koulutukset
Vierumäki
9.2. 9.2.
Akrobatiatekniikka level 1-2
koulutukset
Helsinki
15.2. 15.2.
Ohjelman kokoaminen cheer 6h
koulutukset
Helsinki
16.2. 16.2.
Fysiikkaharjoittelun vaiheet 6h
koulutukset
Turku
22.2. 23.2.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
22.2. 23.2.
Cheermaajoukkuerinkileiri 1
leirit
Vierumäki
28.2. 1.3.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 5
maajoukkueet
Vierumäki
maaliskuu 2020
1.3. 1.3.
Akrobatiatekniikka level 3-4
koulutukset
Helsinki
6.3. 8.3.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 5
maajoukkueet
Vierumäki
7.3. 8.3.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
7.3. 8.3.
Valmennusjohdon koulutus 2/3
koulutukset
Helsinki
14.3. 15.3.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
14.3. 15.3.
Tanssimaajoukkuerinkileiri 1/2
leirit
Vierumäki
20.3. 22.3.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 6
maajoukkueet
Vierumäki
20.3. 22.3.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 6
maajoukkueet
Vierumäki
21.3. 22.3.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
21.3. 21.3.
Verkostopäivä
muut
Vierumäki
22.3. 22.3.
Huippuseurojen verkosto
muut
Vierumäki
28.3. 29.3.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
29.3. 29.3.
Akrobatiatekniikka level 5
koulutukset
Jyväskylä
huhtikuu 2020
4.4. 5.4.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
4.4. 5.4.
Valmennusjohdon koulutus 3/3
koulutukset
Helsinki
10.4. 12.4.
Naisten cheermaajoukkueen leiri 7
maajoukkueet
Vierumäki
10.4. 12.4.
Cheertanssimaajoukkueen leiri 7
maajoukkueet
Vierumäki
15.4. 15.4.
Huippuseurojen verkosto
muut
Tampere
18.4. 19.4.
Kevätkokous ja verkostopäivät
kokoukset
Joensuu
22.4. 22.4.
MM-lehdistötilaisuus
muut
Helsinki
27.4. 29.4.
MM- kilpailut
kilpailut
Orlando
toukokuu 2020
3.5.
Pirkanmaa-Häme aluekilpailut
kilpailut
Tampere
9.5.
Eteläinen aluekilpailut
kilpailut
9.5.
Lounainen aluekilpailut
kilpailut
Pori
15.5. 17.5.
Arvostelevan tuomaroinnin koulutus
koulutukset
Helsinki
16.5. 17.5.
May Madness
kilpailut
Vantaa
23.5. 24.5.
Itäinen aluekilpailut
kilpailut
Jyväskylä
23.5.
Pohjoinen aluekilpailut
kilpailut
Oulu
keskuu 2020
5.6. 7.6.
Summer Cheer Cup
kilpailut
Tampere
29.6. 29.6.
EM-lehdistötilaisuus
muut
Helsinki
heinkuu 2020
3.7. 5.7.
EM-kilpailut
kilpailut
Verona, Italia
elokuu 2020
15.8. 16.8.
Huippu-urheilun tähtiseurakoulutus 1/3
koulutukset
15.8. 16.8.
Tanssimaajoukkuerinkileiri 2/2
leirit
Vierumäki
15.8. 16.8.
Cheermaajoukkuerinkileiri 2
leirit
Vierumäki
22.8. 23.8.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
29.8. 30.8.
Verkostopäivät
Active Cheer
Tampere
syyskuu 2020
12.9. 13.9.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
19.9. 20.9.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
24.9. 26.9.
Opiskelijoiden MM- kilpailut
kilpailut
26.9. 27.9.
Koulutusviikonloppu
koulutukset
lokakuu 2020
3.10. 4.10.
Tähtiseurapäivät
koulutukset
Helsinki
10.10. 11.10.
Syyskilpailut
kilpailut
Jyväskylä
24.10. 25.10.
Syyskokous ja verkostopäivä
kokoukset
Vierumäki
31.10. 1.11.
Itäinen aluekilpailut
kilpailut
Lappeenranta
31.10. 31.10.
Pirkanmaa-Häme aluekilpailut
kilpailut
Tampere
marraskuu 2020
7.11. 7.11.
SM-karsintakilpailut
kilpailut
Turku
14.11. 15.11.
Super Cheer
kilpailut
21.11. 22.11.
Eteläinen aluekilpailut
kilpailut
28.11. 29.11.
Winter Wildness
kilpailut
Vaasa
joulukuu 2020
12.12. 12.12.
SM- kilpailut
kilpailut
Helsinki